Logotyp
Undermeny

Kontakta oss

Kontakt

Du är alltid välkommen att kontakta ditt barns lärare för att höra hur det går med barnets utveckling!  Ett bra samarbete mellan läraren, föräldrarna och eleven är viktigt!

Besöksadress:
Storgatan 29, Nybro

Postadress:
NybroKulturskola
Dunderbergsgatan 2
382 80 NYBRO

Kulturskolans Epostadress:  kulturskolan@nybro.se

Kulturskolechef: Thomas Björklund Svensson
Telefon: 0481-453 77
Epost: thomas.bjorklund-svensson@nybro.se

Fredrika Ahlberg
Telefon: 070-245 97 63    Epost: fredrik.ahlberg@nybro.se
Gitarr, elgitarr, gitarrensemble

Sara Danheden
Telefon: 070-228 09 58    Epost: sara.danheden@nybro.se
Sång, kör, sångensemble

Anna Gripstrand
Telefon: 070-208 53 47     Epost: anna.gripstrand@nybro.se
Bleckblås, tuba, ensemble, piano

Stanley Gustafsson
Telefon: 070-208 52 76     Epost: stanley.gustafsson@nybro.se
Piano, blockflöjt, musikteori

Håkan Jonasson
Telefon: 070-246 89 09    Epost: hakan.jonasson@nybro.se
Bleckblås, träblås, elbas,

Emir Lopez
Telefon:  073-997 39 88    Epost: emir.lopez@nybro.se
Dans

Malin Andersson

telefon: 073-830 26 45

Tvärflöjt, sång, orkester, kör

Michael Petersson
Telefon: 070-246 97 85     Epost: michael.petersson@nybro.se
Tvärflöjt, klarinett, saxofon, ensemble

Johanna Wedin 
Telefon: 073-154 24 44    Epost: johanna.wedin@nybro.se
Piano, gitarr, sång,

Sven Kihlström
Telefon: 076-337 58 88  Epost: sven.kihlstrom@nybro.se
Slagverk, trummor,

Magnus Gustavsson
Telefon: 070-799 69 79  Epost: kulturskolan@nybro.se
Bild och form

Rickard Ekström
Telefon: 070-225 23 09  Epost: rickard.ekstrom@nybro.se
gitarr, elgitarr, elbas

Lukasz Slojewski
Telefon: 076- 339 23 39  Epost: lukasz.slojewski@nybro.se

Fiol, altfiol

Michelangelo Miskulin
Telefon: 070-358 64 10 Epost: michelangelo.miskulin@nybro.se

Film

Evi Ragnarsdotter
Telefon: 070-221 42 08  E-post: evi.ragnarsdotter@nybro.se

Teater/Drama

Webbredaktör: Thomas Björklund Svensson | Thomas.Bjorklund-Svensson@nybro.se | Id: inlägg: 26 - kategori: 8

Om kulturskolan

  Frågor och svar

Frågor & Svar Frågor om ansökan Hur ansöker jag till Kulturskolans kurser? Du ansöker på ”mina sidor” e-tjänster När kan [...]

  Kontakta oss

Kontakt Du är alltid välkommen att kontakta ditt barns lärare för att höra hur det går med barnets utveckling! Ett [...]