Logotyp
Undermeny

Kontakta oss

Kontakt

Du är alltid välkommen att kontakta ditt barns lärare för att höra hur det går med barnets utveckling!  Ett bra samarbete mellan läraren, föräldrarna och eleven är viktigt!

Besöksadress:
Storgatan 29, Nybro

Postadress:
Nybro Kulturskola
Dunderbergsgatan 2
382 80 NYBRO

Kulturskolans e-postadress:  kulturskolan@nybro.se

Thomas Björklund Svensson
Telefon: 0481-453 77     E-post: thomas.bjorklund-svensson@nybro.se
Kulturskolechef

Fredrika Ahlberg
Telefon: 070-245 97 63    E-post: fredrika.ahlberg@nybro.se
Gitarr, elgitarr, gitarrensemble, musikteori

Gunnel Mauritzson
Telefon: 070-228 09 58    E-post: gunnel.mauritzson@nybro.se
Sång, kör, sångensemble

Anna Gripstrand
Telefon: 070-208 53 47     E-post: anna.gripstrand@nybro.se
Bleckblås, tuba, ensemble, piano, musikteori

Yvonne Pettersson
Telefon: 070-208 52 76     E-post: yvonne.pettersson@nybro.se
Piano

Håkan Jonasson
Telefon: 070-246 89 09    E-post: hakan.jonasson@nybro.se
Bleckblås, träblås, elbas

Michael Petersson
Telefon: 070-246 97 85     E-post: michael.petersson@nybro.se
Tvärflöjt, klarinett, saxofon, blockflöjt, ensemble

Johanna Wedin 
Telefon: 073-154 24 44    E-post: johanna.wedin@nybro.se
Piano, gitarr, sång

Sven Kihlström
Telefon: 076-337 58 88  E-post: sven.kihlstrom@nybro.se
Slagverk, trummor

Sarah Bouamrane
Telefon: 0481 – 517 29  E-post: sarah.bouamrane@nybro.se
Bild och form

Rickard Ekström
Telefon: 070-225 23 09  E-post: rickard.ekstrom@nybro.se
Gitarr, elgitarr, elbas

Lukasz Slojewski
Telefon: 076- 339 23 39  E-post: lukasz.slojewski@nybro.se
Fiol, altfiol

Michelangelo Miskulin
Telefon: 070-358 64 10   E-post: michelangelo.miskulin@nybro.se
Film

Hanna Holmgren Pettersson
E-post: hanna.holmgren-pettersson@nybro.se
Teater/Drama

Emir Lopez
Telefon:  073-997 39 88    E-post: emir.lopez@nybro.se
Dans

Louise Lilja
E-post: louise.lilja@nybro.se
Kulturassisstent

Webbredaktör: Thomas Björklund Svensson | Thomas.Bjorklund-Svensson@nybro.se | Id: inlägg: 26 - kategori: 8

Om kulturskolan

  FRÅGOR OCH SVAR

FRÅGOR OM ANSÖKAN Hur ansöker jag till Kulturskolans kurser? Du ansöker via kurskatalogen i StudyAlong - www.studyalong.se/nybro När kan jag [...]

  Kontakta oss

Kontakt Du är alltid välkommen att kontakta ditt barns lärare för att höra hur det går med barnets utveckling! Ett [...]

  Våra plattformar

Följ oss gärna på sociala medier för att se mer av vad som händer hos oss, lite inslag från elevernas [...]